محمدمهدی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از برچیده شدن دبیرخانه دائمی جشنواره موسیقی نواحی و برگزاری این رویداد به‌صورت منطقه‌ای در ۶ نقطه کشور خبر داد.

به گزارش پلاتوهنر خبرگزاری تسنیم، پانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی حواشی بسیاری داشت؛ نخستین حاشیه از تغییر میزبانی این جشنواره از کرمان به گرگان آغاز شد، جایی که بدون هماهنگی با کرمانی‌ها این اتفاق افتاد و حتی مدیرکل ارشاد استان و استاندار کرمان هم در جریان این تغییر میزبانی نبودند!

حاشیه بعدی مربوط به شایعه‌هایی درباره مسئولان جشنواره و اشخاصی بود که پشت‌پردۀ این رویداد بودند، دست‌آخر هم مسئولان جشنواره در مراسم اختتامیه تلاش کردند از مواجهۀ خبرنگاران تخصصی حوزه موسیقی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جلوگیری کنند، همه این اتفاقات باعث شد جشنواره در فضایی بحرانی برگزار شود، این در حالی بود که برخی گمان می‌کردند جشنواره تحت تأثیر حوادثِ اخیر در کشور، با بحران مواجه شود که البته این‌چنین نشد و بحران‌های داخلی گریبان جشنواره را گرفت.

به هر روی شاید مهمترین ابهام جشنواره موسیقی نواحی به میزبانی آن مربوط باشد، میزبانی‌ای که از کرمان گرفته شد و به گرگان داده شد. از آنجا که تا کنون درباره سرنوشت میزبانی این رویداد موسیقی اطلاع‌رسانی نشده است، پرسش‌مان را با محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در میان گذاشتیم.

وزیر فرهنگ در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم درباره سرنوشت میزبانی جشنواره موسیقی نواحی گفت: ما امسال به‌دلیل مشکلی که در کرمان پدید آمده بود و دوستان نتوانستند جشنواره را میزبانی کنند، میزبانی جشنواره را از کرمان به گرگان منتقل کردیم.

او تأکید کرد: از سال آینده جشنواره موسیقی نواحی به‌صورت منطقه‌ای و در نواحی مختلف به‌صورت هم‌زمان برگزار خواهد شد. در 6 ناحیۀ کشور پیش‌بینی شده است که جشنواره را برگزار کنیم که یکی از این نواحی گرگان است. دبیرخانه دائمی دیگر به‌مفهوم قبلی نخواهیم داشت؛ بلکه در هر منطقه دبیرخانه ناحیه‌ای تشکیل می‌شود و مدیریت اصلی در اختیار معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود.

پرسش بعدی که با اسماعیلی در میان گذاشتیم این بود؛ تکلیف دبیرخانه دائمی جشنواره موسیقی نواحی که معاونت هنری وزارت ارشاد آن را به کرمان داده است، چه می‌شود؟ اسماعیلی در پاسخ به این پرسش گفت؛ “دبیرخانه دائمی دیگر به‌مفهوم قبلی نخواهیم داشت؛ بلکه در هر منطقه دبیرخانه ناحیه‌ای تشکیل می‌شود و مدیریت اصلی در اختیار معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود.”، به این ترتیب براساس صحبت‌های محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌نظر می‌رسد که جشنواره موسیقی نواحی از سال آینده به‌شیوه‌ای متفاوت‌تر برگزار خواهد شد.