براساس یک نظرسنجی، فیلم Avatar: The Way of Water به کارگردانی جیمز کامرون به‌عنوان موردانتظارترین فیلم نسل زد انتخاب و معرفی شده است.

به گزارش آوینافیلم به‌تازگی وب‌سایت فندنگو یک نظرخواهی میان گروه نسل زد در بازه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال برگزار کرده و بیش از هزار نفر در این نظرخواهی شرکت کرده‌اند. براساس این نظرسنجی، نسل زد بیش از هر فیلم دیگری می‌خواهند فیلم Avatar: The Way of Water به کارگردانی جیمز کامرون را در آینده و تا پایان سال تماشا کنند. پس از آن نسل زد به ترتیب منتظر تماشا انیمیشن Strange World، فیلم Babylon، فیلم Violent Night و انیمیشن Puss in Boots: The Last Wish هستند.

همچنین این نظرخواهی نتایج جالب دیگری را هم داشته است که براساس آن:

۹۶ درصد سینماروها رفتن به سینما را یکی از راه‌های مورد علاقه خود برای وقت گذراندن در خارج از خانه می‌دانند.
۹۴ درصد سینما رفتن را یکی از سه فعالیت تفریحی مورد علاقه خود می‌دانند که تنها برنامه‌های تلویزیونی و شبکه‌های اجتماعی بالاتر از آن قرار دارد.
۹۴ درصد براساس یک تریلر تصمیم به تماشا یک فیلم در سینما می‌گیرند.
۹۴ درصد این گروه از فیلم‌هایی که سال گذشته در سینما دیده‌اند، راضی بودند.
۹۱ درصد می‌گویند که برای فیلمی که نیاز به تماشا روی پرده بزرگ دارد، احتمالا بیشتر به سینما خواهند رفت تا با صدای بلند و دیگر مخاطبان آن را تماشا کنند.
۸۷ درصد اعتقاد دارند که راهی وجود ندارد تا تجربه سینما را به خانه بیاورند.
۷۸ درصد ادعا می‌کند که در حال حاضر بیشتر از قبل از دوران همه‌گیری کرونا فیلم تماشا می‌کنند.
همچنین ۲/۳ این گروه مشتاق دیدن فیلم‌های بیشتر در فرمت‌های بزرگ مانند IMAX و دالبی سینما هستند.
ملیسا هلر، معاون بلیط‌فروشی فندنگو در آمریکای شمالی می‌گوید که طرفداران ژن زد نقش مهم و پر رنگی در پیش فروش افتتاحیه فیلم Black Panther: Wakanda Forever داشته‌اند که بزرگ‌ترین افتتاحیه آخر هفته یک فیلم در چند ماه گذشته بوده است. فیلم Avatar: The Way of Water برای اکران در تاریخ ۱۶ دسامبر (۲۵ آذر) برنامه‌ریزی شده است.