۳۵ سالن سینمای استان خراسان رضوی تا پایان سال‌جاری افتتاح می‌شود

به گزارش آوینافیلم و به نقل از سینماپرس؛ محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی در نوزدهمین سفر استانی خود به خراسان رضوی سفر کرد.

او در این سفر از چندین پروژه سینمایی و سینماهای در دست تکمیل و بازسازی و احداث از جمله پروژه‌های سینمایی پردیس مهر کوهسنگی و پردیس سینمایی ملل در شهر مشهد بازدید کرد.

رئیس سازمان سینمایی در حاشیه این بازدید با بیان اینکه برای دستیابی به تحلیل دقیقی از نیازها و چالش‌ها ناگزیر به حضور میدانی در شهرستان‌ها و استان‌ها هستیم، حضور در شهرستان‌ها را لازمه برنامه‌های تحولی سینمای استان‌ها خواند و گفت: برخی از اهالی سینما در تهران از ما خرده می‌گیرند که چرا نسبت به سفرهای استانی اقدام و هزینه‌هایی را به آن اختصاص می‌دهیم؟ این در حالی است که سال‌ها، استان‌ها و ظرفیت سینمایی آن‌ها جدی گرفته نشده است.

وی افزود: اغلب شهرستان‌های کشور در زمینه زیرساخت عقب بوده و بیش از ۲۲۵ شهرستان با جمعیت ۵۰ هزار نفری فاقد سالن سینما هستند. در خراسان رضوی نیز ۱۲ شهرستان فاقد سینما هستند.

خزاعی از بهره برداری و اضافه شدن ۳۵ سالن سینمایی استان خراسان رضوی تا پایان امسال به چرخه سینماهای استان خبر داد و اضافه کرد: ناگفته نماند با این حال خراسان رضوی از وضعیت بهتری‌ نسبت به بسیاری از استان‌های کشور برخوردار است و دومین استان سینمایی و سومین پرمخاطب آن در سطح کشوری است.

در این سفر مشکلات زیرساختی سایر شهرستان‌های استان از جمله سبزوار، کاشمر، نیشابور، گناباد، گلبهار، چناران، بردیکن، و غیره مورد بررسی و از تربت حیدریه بازدید خواهد شد. همچنین دیدار با استاندار، نشست با هنرمندان، مدیران مراکز سینمایی و سینماگران استان از دیگر برنامه‌های سفر معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به خراسان رضوی است.

همچنین در این سفر محمدرضا سوقندی مدیرکل حقوقی و مجلس و استان‌های سینمایی، علیرضا اسماعیلی دستیار و مدیرکل حوزه ریاست، هاشم میرزاخانی مدیرعامل سینماشهر و مهدی آذرپندار مدیر انجمن سینمای جوانان ایران، رئیس سازمان سینمایی را همراهی می‌کنند