مدیر شبکه کودک از ادامه مسیر برگزیدگان جشنواره فیلم مدرسه در باشگاه نهال و امید این شبکه خبر داد و گفت: کارهای برگزیده بچه‌ها در شبکه کودک به نمایش گذاشته خواهد شد.

به گزارش آوینافیلم و به نقل از خبرگزاری تسنیم، امیرحسین اخوین دبیر هشتمین جشنواره فیلم کوتاه مدرسه در مراسم اختتامیه و اهدای جوایز این دوره از جشنواره در مقطع ابتدایی که در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد، اظهار کرد: شروع فراخوان این جشنواره از اسفندماه سال 1400 بود که با دریافت 5200 اثر در سطح‌ کشوری همراه بود و 27 کشور در بخش بین‌الملل در این جشنواره شرکت کردند.

وی اعلام کرد: از روز شنبه 21 آبان ماه، در سینما فلسطین اکران آثار برگزیده جشنواره را شاهد خواهیم بود  که تا 25 آبان ماه ادامه دارد و در روز 26 آبان نیز مراسم اهدای جوایز بخش نوجوان جشنواره را خواهیم داشت.

در ادامه این رویداد سجاد عباسی معاون حوزه هنری کودک و نوجوان اظهار کرد: امیدوارم این مسیر که تمام هنرمندان طی کردند تا سخنرانی خود را در آثارشان نشان دهند برای کودکان و نوجوانان سرشار از شوق باشد.

شیرین مهرابیان نماینده خانه خلاق تم نیز در این مراسم اظهار کرد: رسالتی در خانه تم تعریف شده است که مبتنی بر آن، بچه‌های ایرانی باید شخصیت‌ها و قهرمانان ایرانی داشته باشند‌.

وی افزود: بخش بزرگی از فرهنگ در شخصیت‌هایی است که هر کشوری در قصه‌های خود خلق می‌کند. ما با رویاهایمان زنده هستیم هرچه شخصیت‌های قصه برای ما باشند و از دل ادبیات و فرهنگ ما بیرون آمده باشند می‌توانند فرهنگ ایرانی اسلامی را منتقل کنند.

مهرابیان ادامه داد: یک شخصیت وقتی قدرتمند می‌‌شود که بتواند در فیلم‌ها و انیمیشن‌ها بیاید یا در قالب نماد ساخته شود. فرهنگ با تکرار ماندگار می‌شود؛ افرادی که این محصولات را تولید می‌کنند نیز قصد دارند زنجیره‌ای بسازند تا آن شخصیت شکل بگیرد و‌ شناخته شود.

در ادامه امیری مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران نیز در این مراسم اظهار کرد: شهرداری تهران برای اولین بار در این جشنواره با سه موضوع اصلی، گام‌ دوم نسل چهارم؛ آسیب‌های اجتماعی و کودکان کار و خیابان؛ اخلاق و آداب شهروندی شرکت کرده است و برای اولین بار حدود 170 اثر از گروه‌های مختلف به دست ما رسید.

محمد صادق باطنی مدیر شبکه کودک نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد: بچه‌ها بزرگترین خلاق‌ها و خالق‌های آثار هنری در سنین خود هستند. باشگاه نهال در شبکه کودک و در هفته ملی کودک افتتاح شد همچنین در شبکه امید نیز باشگاه امید داریم تا بچه‌های برگزیده جشنواره فیلم مدرسه در باشگاه نهال ادامه مسیر رشد خود را طی کنند، همچنین کارهای برگزیده بچه‌ها در  شبکه کودک به نمایش گذاشته خواهد شد.

در این مراسم جایزه ویژه خانه خلاق تم اعطا، همچنین از برگزیدگان محور نماهنگ و تیزر تبلیغاتی با حضور محمدصادق باطنی و امیرحسین اخوین تقدیر شد و جایزه ویژه کودکان برای کودکان اعطا و از برگزیدگان دو محور علمی آموزشی و انیمیشن و محور داستانی و مستند نیز تقدیر بعمل آمد.