با توجه به تمدید برگزاری برنامه مهر سینمای ایران، هفت استان سمنان، کرمان، همدان، البرز، زنجان، تهران و اردبیل این رویداد را برگزار می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، با توجه به تمدید برگزاری این رویداد تا 15 آبان ماه، هفت استان کشور برای برگزاری این جشن ملی اعلام آمادگی کردند.

بدین‌ترتیب که در روز چهارشنبه، 4 آبان‌ استان سمنان به مدیریت فرشید فلاح لاله‌زاری، در روز پنجشنبه‌، 5 آبان، استان کرمان به مدیریت محسن روحی و در روز چهارشنبه، 11 آبان، استان‌های همدان به مدیریت مسعود ویژه، البرز به مدیریت سعید جابری انصاری، زنجان به مدیریت امرالله حسنی، تهران به مدیریت محمد خراسانی زاده و در روز پنجشنبه، 12 آبان‌ماه استان اردبیل به مدیریت عبدالله بحرالعلومی برنامه «مهر سینمای ایران» را برگزار کرده و به تجلیل از هنرمندان استان خود می‌پردازند.

«هفته مهر سینمای ایران» به مناسبت روز ملی سینما و با هدف تحقق استمرار شادابی و پویایی در محیط روانی سینمای کشور و توجه خاص به مقوله عدالت فرهنگی و هنری در دولت سیزدهم در راستای تکریم سینماگران پیشکسوت، فعالان سینمای ایران در رشته‌های مختلف به دبیری قادر آشنا در حال برگزاری است.