گفته می‌شود DC به‌دنبال بازگشت هنری کویل در نقش سوپرمن و ساخت دنباله فیلم Man of Steel است.

فیلم Man of Steel در سال ۲۰۱۳ و به کارگردانی زک اسنایدر روی پرده سینما رفت. این فیلم که به‌عنوان آغازگر دنیای سینمایی دی سی برای رقابت با MCU در نظر گرفته می‌شد، درنهایت موفق به فروش ۶۶۸ میلیون دلار در سینما شد تا به‌عنوان پرفروش‌ترین فیلم اختصاصی سوپرمن در تاریخ شناخته شود. بعد از اکران فیلم‌های Batman v Superman: Dawn of Justice، Wonder Woman Aquman و Suicide Squad و تصمیم برای ایجاد ارتباط میان آن‌ها و تشکیل دنیای سینمایی گسترش‌یافته DC همه چیز طبق برنامه پیش می‌رفت؛ تا اینکه در سال ۲۰۱۷ همه چیز شروع به از هم پاشیدن کرد.

هنری کویل در نقش سوپرمن در فیلم Man of Steel

جاس ویدون، کارگردان فیلم Justice League که خود جانشین زک اسنایدر در صندلی هدایت این فیلم شده بود، در سال ۲۰۱۷ و به‌دلیل آنچه که «سختی کار کردن عوامل فیلم با او در محیط کار» و سایر اتهامات تندی که در زمینه بدرفتاری با گل گدوت بازیگر نقش واندر وومن به او وارد شده بود، درنهایت اخراج شد. بعد از آن هم حواشی زیاد اکران نسخه زک اسنایدر این فیلم را داشتیم که صحبت‌هایی را در خصوص مسیر اشتباه DCEU و مفاهیمی مانند اسنایدرورس را مطرح کرد. این حواشی زمانی شدت گرفت که ازرا میلر ستاره فیلم The Flash با اتهامات متعدد سوء استفاده و ارتباط او با یک فرقه عجیب و غریب انحرافی مواجه شد. باید در این جا به لغو پروژه ساخت فیلم Batgirl نیز اشاره کرد که سروصدای زیادی را در اینترنت به وجود آورد.

با اطمینان می‌توان گفت که سرنوشت برنامه‌های شرکت برادران وارنر و دی سی برای ایجاد یک جهان مشترک هنوز نامشخص است. موفقیت فیلم‌های مستقل The Batman و Joker ثابت کرد که مخاطبان تا زمانی‌که استعدادهای درخشانی در مقابل دوربین و پشت صحنه به کار گرفته شوند، هنوز مشتاق محتوای سینمایی DC هستند.

هنری کویل از زمان اکران فیلم Man of Steel در پروژه‌های دیگری مانند سریال موفق The Witcher در نتفلیکس و چند فیلم دیگر حضور داشته اما بارها به تمایل خود برای ایفای مجدد این نقش اشاره کرده است.