به گزارش خبرنگار مهر، سینمایش «۴۱۰» از ۲۵ مهر ماه اجرای خود را در برج میلاد تهران آغاز کرده است. این اثر بزرگ میدانی به تهیه‌کنندگی علیرضا کوه فر و کارگردانی کوروش زارعی روایتی متفاوت از دفاع مقدس با محوریت شهید سپهبد قاسم سلیمانی و فتح گردان غواصی لشکر ۴۱ ثارالله است که به مدت ۱۵ شب و در یک سانس در پارکینگ شماره سه برج میلاد تهران به صحنه می‌رود.

تماشای این سینمایش که با ترکیبی از قالب تئاتر و جلوه‌های ویژه سینمایی اجرا می‌شود برای عموم علاقه مندان رایگان است. از جلوه‌های ویژه این اثر می‌توان به بزرگترین آکواریوم تئاتری با ظرفیت ۱۰۰ هزار لیتر آب اشاره کرد که حدود ۲۰ غواص نیز در آن شنا می‌کنند. «۴۱۰» انفجارهای متعددی از جمله انفجار در آب نیز دارد که همین امر موجب بروز شایعاتی مبنی بر انفجار در برج میلاد شده بود که صحت نداشت و مربوط به تمرین‌های نمایش بود.

به گفته کوروش زارعی کارگردان «۴۱۰» در نشست رسانه‌ای این اثر نمایشی ۷۰ درصد این سینمایش مستند است و مخاطبان با نمایشی مستندگونه مواجه هستند که در قالب یک نمایش دراماتیک ۲ ساعته روایت می‌شود و نزدیک به ۱۲۰ بازیگر و گروه حرکت روی صحنه هستند.

شخصیت‌های اصلی این اثر نمایشی شهید قاسم سلیمانی، احمد امینی، علی عابدینی، حسن یزدانی و… هستند که فرماندهان و شخصیت‌های مستند در لشکر ۴۱ ثارالله بودند.

«۴۱۰» تازه‌ترین اثر حوزه هنری انقلاب اسلامی است که به همت مؤسسه رسانه‌ای مهنا روی صحنه می‌رود.

انتهای خبر/